Altair Inspire PolyFoam

Symulacja pianki poliuretanowej.

Sztywne i elastyczne pianki poliuretanowe, zwane również polimerami komórkowymi lub ekspandowanymi otaczają nas praktycznie na każdym kroku. Ich ważne cechy, takie jak lekkość, dostosowywalna wytrzymałość na jednostkę masy i właściwości izolacyjne, a także ich nieodłącznie wysoka trwałość, czynią je atrakcyjnymi dla coraz szerszego zakresu zastosowań przemysłowych i domowych.

Inspire PolyFoam zapewnia nowoczesne zintegrowane podejście do usprawnienia projektowania produkcji (DfM) elastycznych formowanych elementów piankowych i sztywnych paneli piankowych. Umieszczenie symulacji w rękach projektantów i inżynierów produktu na wczesnym etapie cyklu rozwoju umożliwia badanie różnych możliwości, które mogą prowadzić do ulepszenia produktu oraz zmniejszenia kosztów odpadów i przeróbek narzędzi.

Wirtualne testowanie, walidację, korektę i optymalizację projektów można łatwo przeprowadzić w pięciostopniowym procesie konfiguracji w celu oceny możliwości wytwarzania formowanych części z pianki, łagodząc typowe wady produkcyjne spowodowane skurczem i porowatością na długo przed wykonaniem formy.

Altair oferuje kompleksowy zestaw rozwiązań umożliwiających szybsze opracowywanie innowacyjnych, możliwych do wyprodukowania produktów, począwszy od wstępnego projektu części i zrozumienia całego procesu formowania, aż po wydajną analizę i optymalizację wydajności złożonych części.

Dlaczego warto wybrać PolyFoam?

Masz pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub za pomocą poniższego formularza.