Altair Inspire PolyFoam
Symulacja pianki poliuretanowej.
Sztywne i elastyczne pianki poliuretanowe, zwane również polimerami komórkowymi lub ekspandowanymi otaczają nas praktycznie na każdym kroku. Ich ważne cechy, takie jak lekkość, dostosowywalna wytrzymałość na jednostkę masy i właściwości izolacyjne, a także ich nieodłącznie wysoka trwałość, czynią je atrakcyjnymi dla coraz szerszego zakresu zastosowań przemysłowych i domowych.
Inspire PolyFoam zapewnia nowoczesne zintegrowane podejście do usprawnienia projektowania produkcji (DfM) elastycznych formowanych elementów piankowych i sztywnych paneli piankowych. Umieszczenie symulacji w rękach projektantów i inżynierów produktu na wczesnym etapie cyklu rozwoju umożliwia badanie różnych możliwości, które mogą prowadzić do ulepszenia produktu oraz zmniejszenia kosztów odpadów i przeróbek narzędzi.
Wirtualne testowanie, walidację, korektę i optymalizację projektów można łatwo przeprowadzić w pięciostopniowym procesie konfiguracji w celu oceny możliwości wytwarzania formowanych części z pianki, łagodząc typowe wady produkcyjne spowodowane skurczem i porowatością na długo przed wykonaniem formy.
Altair oferuje kompleksowy zestaw rozwiązań umożliwiających szybsze opracowywanie innowacyjnych, możliwych do wyprodukowania produktów, począwszy od wstępnego projektu części i zrozumienia całego procesu formowania, aż po wydajną analizę i optymalizację wydajności złożonych części.
Dlaczego warto wybrać PolyFoam?
Zmniejsz koszty rozwoju produktu, popraw jakość części
Przewiduj i koryguj problemy produkcyjne dzięki projektom produktów ze sztywnej i elastycznej pianki. Zmniejsz kosztowne próby wytwarzania form i współczynnik odrzucenia dzięki zrozumieniu całego procesu i identyfikacji wad produkcyjnych.
Podejmuj lepsze decyzje dotyczące projektowania produktów na wczesnych etapach
Ulepszaj produkty piankowe dzięki szybszym, bardziej przemyślanym cyklom projektowania produktów i mniejszej liczbie iteracji, zapewniając projekt gotowy do produkcji.
Dostarczaj narzędzia gotowe do produkcji na czas i zgodnie z budżetem
Przejście od „know how” do „know how”, eliminując kosztowne prototypy form, ograniczając próby form i wykonalność procesu, podczas gdy możliwe jest wprowadzanie zmian.