Altair Inspire Print 3D

Efektywne projektowanie dla wytwarzania przyrostowego.

Inspire Print3D przyspiesza tworzenie, optymalizację i badanie innowacyjnych, strukturalnie wydajnych części drukowanych w 3D.

Użytkownicy mogą szybko zrozumieć zmiany w procesie lub projekcie, które wpływają na produktywność, a następnie wyeksportować część i geometrię konstrukcji wsporczej do głównego oprogramowania drukarki w celu wyprodukowania części. W rezultacie, poprzez zmniejszenie zużycia materiałów, czasu drukowania i przetwarzania końcowego zespoły mogą obniżyć koszty rozwoju produktu i wytwarzania przyrostowego.

Zaczynając od wyników optymalizacji topologii lub zaimportowanej geometrii CAD, można łatwo wygenerować i zoptymalizować struktury wsporcze. Ponadto, bez konieczności opuszczania środowiska Inspire, użytkownik może w bardzo szybki sposób zbadać i ocenić alternatywy projektowe.

Zaawansowana symulacja termomechaniczna umożliwia inżynierom projektantom opracowanie części gotowych do wytwarzania przyrostowego. Przechwytując zachowanie niezależne od typu drukarki, projektanci Inspire Print3D mogą oceniać i łatwo modyfikować krytyczne zmienne procesu. Ograniczając kosztowne próby i błędy poprzez symulację budowy części, chłodzenia, cięcia i sprężynowania, Inspire Print3D dostarcza projekty z najmniejszą liczbą podpór, optymalnie zorientowane na stole roboczym.

Inspire Print3D upraszcza identyfikację i korektę potencjalnych problemów z odkształceniem, rozwarstwieniem i nadmiernym nagrzewaniem przed zbudowaniem części.

Dalsze analizy procesu produkcyjnego mogą zostać przeprowadzone z wykorzystaniem innych narzędzi dostępnych w ramach Altair Partner Alliance, wszystko na jednej licencji.

Dlaczego warto wybrać Inspire Print 3D?

Masz pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub za pomocą poniższego formularza.