Altair Inspire Form pomaga inżynierom Pragati skrócić czas prób fizycznych o 50%

Wyzwanie

Redukcja błędów oraz czasu i kosztów projektowania i rozwoju produktu przy zwiększonej dokładności projektu oraz dostarczanie klientom wysokiej jakości produktów poprzez symulację.

Rozwiązanie Altair

• Użyj symulacji Altair Inspire Form i zlikwiduj błędy pęknięć i pomarszczeń na etapie projektowania.
• Osiągaj bardzo dokładne i szybkie wyniki podczas cyklu rozwoju produktu.

Korzyści
• Gwarancja długowieczności produktu poprzez niwelowanie występowania pęknięć i pomarszczeń w produktach na etapie projektowania.
• Widocznie skrócony czas i koszt cyklu rozwoju produktu oraz zwiększona jakość produktu.

O Pragati Engineering: firma założona w 2004 roku, jest jedną z wiodących firm zajmujących się projektowaniem i produkcją narzędzi prasowych w Indiach. Firma produkuje wysokiej jakości matryce i osprzęt na zamówienie dla różnych klientów. W Pragati zaangażowanie ma swoje źródło w głębokim poczuciu odpowiedzialności wobec swoich klientów.

Pragati jest organizacją z certyfikatem ISO 9001:2008 i oferuje rozwiązania dla wszystkich rodzajów wymagań narzędziowych. Firma ma zasięg ogólnokrajowy i z powodzeniem realizuje projekty, opierając się na wiedzy i doświadczeniu inżynierów z działu projektowego i działu narzędziowni. Firma polega na swojej wykwalifikowanej sile roboczej i szczyci się rygorystycznymi środkami kontroli jakości, których przestrzega na każdym etapie procesu produkcyjnego.

W ofercie firmy znajduje się produkcja uchwytów narzędzi prasujących i kontrolerów paneli dla różnych krytycznych komponentów i zespołów z blachy. Dzięki nowym technologiom, urządzeniom i doświadczeniu w oprzyrządowaniu do pras firma jest pewna, że bezproblemowo spełni wszelkie wymagania w segmencie formowania blach.

Pragati ma imponującą listę klientów z różnych sektorów i dostarcza części samochodowe z blachy do wiodących firm, takich jak Mahindra & Mahindra, Hitachi, JBM, TATA Ficosa i Federal Management.

 

ustawienie narzędzi
ustawienie narzędzi

 

„Dzięki Altair HyperWorks™ jesteśmy w stanie wykryć błędy na wczesnym etapie projektowania, a tym samym przyspieszyć nasz cykl rozwoju. Zespół DesignTech po gruntownym szkoleniu pomógł nam lepiej zrozumieć Altair Inspire Form i jego zastosowania. Szkolenie i wsparcie zapewnione zarówno przez Altair, jak i DesignTech były świetne. Dzięki stałemu wsparciu jesteśmy w stanie samodzielnie obsługiwać projekty i badać inne rozwiązania Altair dla nowszych zastosowań w naszej dziedzinie.”

Ram Kale Dyrektor Zarządzający, Pragati Engineering

 

odkształcenia plastyczne

odkształcenia plastyczne

 

Redukcja iteracji prototypów

Zespół Pragati głęboko wierzy w ciągłą poprawę jakości produktów poprzez innowacje z każdym nowym produktem, który wytwarza dla swoich klientów. Zespół wykorzystuje światowej klasy rozwiązania i technologie, takie jak CAD, CAM, CAE i PLM, aby dać swoim klientom tylko to, co najlepsze. Dążąc do stania się potężnym graczem w swojej dziedzinie, zespół Pragati regularnie mierzy się z wieloma wyzwaniami. Zespół nie tylko pokonuje te wyzwania, ale także dzięki nim rozwija się.

Zespół stanął przed takim wyjątkowym wyzwaniem, jakim było powstawanie pęknięć i pomarszczeń w jednym z powstających produktów. Ponieważ zespół wcześniej zastosował swoją tradycyjną metodę prób i błędów, nie był w stanie przewidzieć tych zdarzeń. Tradycyjna metoda prób i błędów zmusiła zespół do ręcznego wykonania korekty matrycy, a także przebudowania nowego narzędzia. Te nieplanowane iteracje i fizyczne próby matryc znacznie wydłużyły czas i zwiększyły koszty opracowania produktu oraz wpłynęły na harmonogramy dostaw. W przypadku tradycyjnej metody problemem była również jakość produktu i dokładność produkcji.

 

Przecienienie zbiornika paliwaPrzecienienie zbiornika paliwa

 

 

Przecienienie zbiornika paliwa

Przecienienie zbiornika paliwa

 

Używanie Altair HyperWorks do wyeliminowania błędów 

W swoim dążeniu do znalezienia niezawodnego rozwiązania problemu powstawania pęknięć i pomarszczeń, zespół Pragati natknął się na Inspire Form firmy Altair za pośrednictwem jednego z swoich dostawców, który już korzystał z tego oprogramowania. Sprzedawca zdecydowanie polecił zespołowi Altair Inspire Form jako solidne rozwiązanie.

Zespół był przekonany, że symulacja odegra kluczową rolę w poprawie jakości produktu i zmniejszeniu liczby fizycznych prototypów. Firma Pragati zakupiła rozwiązanie Altair i zaczęła go używać we wszystkich swoich liniach produktów. Altair Inspire Form udowodnił, że mają rację, ponieważ pomógł zespołowi w wykrywaniu przypadków awarii, pomarszczeń lub pęknięć w elementach paneli blaszanych już na etapie projektowania. Ten przełom wyeliminował produkcję miękkich narzędzi i widocznie zmniejszył liczbę prób fizycznych.

Zespół Pragati zyskał ogromną wartość dzięki Altair Inspire Form, ponieważ rozwiązanie to skróciło czas opracowywania produktu, a także zwiększyło dokładność projektu i wyników.

wykres FDL

wykres FDL

 

wykres FDL

wykres FDL

 

Unikanie błedów, zredukowanie czasu oraz kosztów produkcji

Zespół Pragati jest zachwycony wyborem rozwiązań Altair. Mają ku temu wiele powodów, ponieważ dzięki Altair Inspire Form uzyskali bardzo dokładne i precyzyjne wyniki pod względem odkształcalności (FLD), zmienności przerzedzania i odkształcenia plastycznego. Altair Inspire Form pomógł również zespołowi w łatwym zoptymalizowaniu parametrów procesu, co diametralnie zredukowało błędy i wydłużyło żywotność narzędzi. Zespół był w stanie skrócić czas cyklu dostarczania oprzyrządowania do zaledwie od jednego do dwóch tygodni dzięki Altair Inspire Form, który wcześniej zajmował prawie miesiąc przy użyciu tradycyjnej metody prób i błędów. Altair Inspire Form skrócił czas fizycznego testowania o imponujące 50%, a także poprawił dokładność projektu i jakość produktu.

Zespół wykorzystał Altair Inspire Form w projekcie Mahindra U321 Shock Tower i uzyskał dokładne i szybkie wyniki, które umożliwiły dostarczenie produktu w ustalonych ramach czasowych i zgodnie z uzgodnionymi wzorcami jakości. Zespół oszczędza teraz czas i koszty rozwoju, używając Altair Inspire Form we wszystkich swoich projektach i zrezygnował z tradycyjnej metody, która była podatna na błędy i skutkowała niedokładnymi prototypami i zawyżonymi kosztami prototypowania.

Zespół Pragati jest pod dużym wrażeniem rozwiązań Altair i planuje dalsze skrócenie czasu cyklu projektowania poprzez zwiększone wykorzystanie innych ofert Altair w przyszłości.

 

Słowa klucz

Przemysł, Produkcja, wirtualne prototypowanie, symulacje technologiczne